Poważne zmiany – migracja do Pythona

Python logo

Dzięki zaproszeniu na warsztaty Python Has Power organizowanym przez firmę STX Next dla programistów PHP udało mi się wstępnie zapoznać z praktykami wytwarzania oprogramowania panującymi w tej firmie.

I co z tego?

A to, że po upływie kilku miesięcy od warsztatów dojrzałem do poważnej decyzji – migracja do Pythona. Postanowiłem wziąć udział w rekrutacji. W stosunku do dotychczasowych rekrutacji (na programistę PHP), w których brałem udział ta trwała dość długo i oczywiście każde spotkanie to jednak był jakiś dodatkowy stres.

Co z tego wynikło?

Udało się i jestem szczęśliwym Pythonowcem. Pracuję w świetnym zespole, w jednym z największych Software House w Europie. Używam przyjemnego języka programowania. Wykorzystuję Scrum. Codziennie uczę się nowych rzeczy. Jestem pod wrażeniem, jak bardzo klient może być zadowolony z otrzymanego produktu. Zmieniło się też spojrzenie na pracę – znacznie przyjemniej rano otwiera się oczy.

Zmienia się także kierunek bloga. Zacznie się pojawiać więcej wpisów dotyczących Pythona kosztem PHP.

3 myśli na temat “Poważne zmiany – migracja do Pythona

  1. Przejście z PHP do Python…
   ZA: możliwości rozwoju – wymóg poważniejszego podejścia do pracy; społeczność wydaje się bardziej otwarta na wymianę wiedzy i mniej nastawiona na krytykowanie; duża jednolitość w kodzie; możliwość programowania czegokolwiek; zarobki, poważniejsi klienci, składnia samego języka – naprawdę przyjemniej się tego używa.
   PRZECIW: znacznie łatwiej znaleźć pracę w PHP – szczególnie jeśli jest to pojedynczy programista; główne zastosowanie PHP to programowanie webowe; niski próg wejścia – łatwo wykorzystać, ale trudniej zrobić to we właściwy sposób; społeczność – jest naprawdę spora.

   Na ten temat spróbuję jednak dodać jakiś wpis.

 1. Coraz częstsza droga programistów php prowadzi do pythona. Jest tylko jedno ale, nie ma wcale na rynku polskim tak dużo ofert na pythona jak na php.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.