Drupal 7 – instalacja w języku polskim

System Drupal sprowadza proces instalacji do możliwie najprostszych kroków i instalacja w języku angielskim jest bardzo intuicyjna, jednak czasem może zaistnieć potrzeba wprowadzenia instalacji w języku ojczystym.

Podczas uruchomienia procesu instalacyjnego Drupala drugi krok prosi nas o wybranie języka instalacji.

Jeśli potrzebujemy innego języka niż angielski dostajemy link prowadzący do opisu jak zrealizować instalację we własnym języku (Learn how to install Drupal in other languages – Naucz się jak zainstalować Drupala w innych językach). Jeśli ktoś nie poradziłby sobie z instalacją Drupala w języku angielskim, to zapewne także niewiele zrozumie z tego opisu.

Zgodnie z tym opisem przechodzimy na stronę z tłumaczeniem projektu Drupal (http://localize.drupal.org/translate/downloads) i wyszukujemy interesujący nas język. W naszym przypadku pobieramy język Polski

a ponieważ instalujemy Drupala w wersji 7 pobieramy najaktualniejsze tłumaczenie – dla wersji 7.15.
Zgodnie z krokiem drugim poradnika pobrany plik musimy skopiować do katalogu w którym przechowujemy Drupala – dokładnie do katalogu /profiles/standard/translations/.

Ostatni krok to kliknięcie linka „Reload the language selection page after adding translations” lub najzwyklejsze odświeżenie strony co przeniesie nas do kroku drugiego naszej instalacji:

Wybieramy język Polski i cieszymy się instalacją w rodzimym języku.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.