Brak ikon na podstronach serwera Apache po instalacji środowiska WAMP

Instalacja środowiska WAMP to dopiero początek. Z czasem przychodzi potrzeba konfigurowania i poprawiania jego sposobu działania. Jednym z problemów na które natrafiłem jest brak wyświetlania ikonek na podstronach serwera Apache podczas przeglądania struktury katalogów. W miejsce katalogów pojawiał się np. napis [DIR]. Same ikonki znaleźć możemy w katalogu serwera Apache, w moim przypadku jest to C:\wamp\bin\apache\Apache2.2.17. Oczywiście chodzi o katalog icons. Aby wyświetlać ikonki poprawnie – lub ewentualnie podmienić ikonki na własne – musimy poprawić ścieżkę do katalogu z ikonkami.

Plik z odpowiednią konfiguracją znajdziemy w C:\wamp\bin\apache\Apache2.2.17\conf\extra. Interesuje nas plik httpd-autoindex.conf.

Alias /icons/ "C:/wamp/bin/apache/Apache2.2.17/icons/"

<Directory "C:/wamp/bin/apache/Apache2.2.17/icons">
   Options Indexes MultiViews
   AllowOverride None
   Order allow,deny
   Allow from all
</Directory>

Jedyną czynnością jaką musimy wykonać jest określenie w obu miejscach prawidłowych ścieżek do naszego katalogu z ikonkami oraz restart serwera.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.